Golden Eggs Studio sp. z o.o.

Golden Eggs Studio to producent gier, którego największym udziałowcem stał się giełdowy Ultimate Games S.A.
Warszawa, Polska
 • media i rozrywka
 • , gry wideo
 • Opis
 • Inwestorzy 63
 • Dyskusja
 • Zaloguj się, aby uzyskać dostęp
 • Dokumenty
 • OPIS

Golden Eggs Studio sp. z o.o.

Plac Bankowy 2, Warszawa, Polska

KRS: 0000602883 | NIP: 7010550823 | REGON: 363770403

https://goldeneggsstudio.com
 • Udostępnij:
Cel kampanii
1 120 000 - 1 400 000 zł
Wycena pre-money
14 000 000 zł
Liczba udziałów w ofercie
80 - 100
Liczba nabytych udziałów
100
Udział % w kapitale
9,09% %
Czas do zakończenia
Zakończone

Golden Eggs Studio to producent gier, który już w tej chwili ma wydany pierwszy tytuł, a kolejne są w drodze. Największym udziałowcem spółki jest Ultimate Games S.A – notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie znany producent i wydawca gier.

Bezpośrednim celem przeprowadzenia kampanii crowdfundingowej na platformie FindFunds.pl, a tym samym zaproszenie nowych inwestorów jest zasilenie kapitału operacyjnego do wydania gry Pope Simulator oraz pozostałych tytułów, które są w budowie jak również stworzenie nowych projektów i trailerów do zbadania potrzeb rynku oraz dalsza produkcja gier. 

O nas


W Golden Eggs Studio zajmujemy się tworzeniem gier i skupiamy się wyłącznie na takich, które odpowiadają oczekiwaniom graczy i bieżącym trendom – po prostu. Dzięki naszemu know-how mamy ambitne plany i jednocześnie wsparcie merytoryczne kilku z największych spółek w kraju z branży gamingowej. Nasza spółka powstała w 2016 r. Wywodzimy się z rynku finansowego, dlatego doskonale wiemy czym jak istotne jest właściwe kierowanie spółką w budowaniu jej wartości. Dostrzegając ogromny potencjał gamingu w 2018 roku zbudowaliśmy odpowiedni zespół i nawiązaliśmy współpracę z czołowymi podmiotami na rynku. Wszystko to wspiera obrany przez nas kierunek, którym jest tworzenie gier na najwyższym poziomie oraz rozbudowanie struktury, doprowadzając do maksymalizowania zysków z tytułu sprzedaży produkcji.


Zostań naszym udziałowcem i miej udział w naszym sukcesie!Kluczowe osoby

Paweł Czarnecki - Prezes Spółki. Bezpośrednio w branży od 2018 roku, doświadczenie zdobywał w spółce Falcon Games S.A. jako członek rady nadzorczej. Wieloletni przedsiębiorca specjalizujący się w branży finansowej oraz Business Development. 


Boris Plotnikov - Designer, grafik, programista. Wśród  jego dotychczasowych realizacji jest m.in. gra mająca na celu opracowanie programu przygotowawczego dla żołnierzy na zlecenie ministerstwa sprawiedliwości oraz NATO, rozgrywka została wykonana w technologii VR. Ma swoim koncie także wiele pełnych projektów 3D oraz modeli wirtualnego zwiedzania budynku. W technologii unity oraz unreal tworzył dotychczas produkcje na zlecenie firm z branży gamingowej.


UdziałowcyBieżąca działalność produkcyjna

Spółka ma w portfolio jedną wydaną jedną grę Doubles Hard oraz 4 produkcje w toku o bardzo wysokim potencjale sprzedażowym. 

Flagową produkcją będzie Pope symulator - gra jakiej jeszcze nie ma na całym świecie, skupiająca się na najważniejszej postaci kościoła. Tematyka ta cieszy się ogromną popularnością w serwisach filmowych takich jak Netflix oraz HBO, które oparły na niej fabułę popularnego filmu oraz serialu. Wydanie symulatora papieża ma bardzo duży potencjał medialny, co posłuży także do wyrobienia pozycji marki Golden Eggs Studio wśród graczy. Gra zgodnie z harmonogramem zostanie ona wydana jeszcze w 2021 r. we współpracy z jednym z topowych wydawców na polskim rynku i jednocześnie największym udziałowcem naszej spółki - Ultimate Games S.A. 

Pozostałe tytuły, które spółka posiada to również unikalne tematycznie pomysły. Farm mechanic to rozgrywka opowiadająca o mechaniku F1, który ma dosyć zgiełku, przeprowadza się na wieś i otwiera warsztat dla maszyn rolniczych. Animal Rescue to odpowiedź na upodobania miłośników czworonogów. Rozgrywka skupia się na podróżowaniu po różnych zakątkach świata, rozwiązywaniu łamigłówek, aby jak najszybciej uwolnić zwierzę. Horse Keeper natomiast to biznesowa przygoda z obszaru wyścigów konnych, gdzie gracz rozpoczyna od budowania własnej stajni i zarządzania nią. Obecnie gra jest w fazie produkcji trailera.

Portfolio


Doubles Hard

Doubles Hard to gra inspirowana kultową produkcją, jaką jest Boulder Dash, stworzony przez Petera Liepę i wydany przez First Star Software w 1984 roku. W odróżnieniu od pierwowzoru w grze Doubles Hard zbieranie diamentów odbywa się na trójwymiarowej planszy. Gracz może poruszać się do góry, w dół, w lewo, w prawo, w głąb i do zewnątrz. Do dyspozycji jest również ‘sięgnięcie’ (grab). Zastosowanie trójwymiarowej planszy pozwoliło na zaprojektowanie zupełnie nowych poziomów, które stawiają rozgrywkę na jeszcze wyższym poziomie.

Pope Simulator

Gracz wciela się w role papieża oraz wypełnia wszystkie jego obowiązki. Decyduje o tym jak ludzie będą odbierali głowę kościoła poprzez interakcję z wiernymi oraz decydowanie o celach wypraw po całym świecie tak, aby wspomóc na duchu tych najbardziej potrzebujących.

Planowane wydanie gry: Q4 2021.Farm Mechanic Simulator

Życie mechanika nie jest usłane różami. Szczególnie wtedy, gdy naprawiasz maszyny rolnicze, psujące się częściej niż wiejskie panny po przeprowadzce do miasta. Z Farm Mechanic Simulator masz szansę dowieść, że nie ma takiego traktora, którego by się nie dało wskrzesić.
Animal Rescue

Erupcja wulkanu spowodowała ogromne straty w naturze. Gracz wciela się w rolę kobiety chcącej pomóc wszystkim poszkodowanym zwierzętom, które przez ogień utknęły w różnych miejscach. Liczy się szybka reakcja i odpowiednia pomoc tak, aby nie skrzywdzić żadnego zwierzaka. W kolejnym etapie gry zwierzęta napotykają na nowe nieznane pułapki. 

Horse keeper

Bohater gry będzie pasjonatem jazdy konnej oraz wyścigów. Będzie on dysponował gruntem, który przekształci w stadninę. Po pierwsze gracz będzie musiał zbudować stajnie oraz stworzyć boksy dla koni. Później odgrodzić dla nich wybieg oraz miejsca w których konie wraz z trenerami będą mogły ćwiczyć. Kolejną rzeczą będzie zatrudnienie kompetentnej załogi która będzie pracować z końmi oraz dbać zarówno o nie jak i o stadninę. Następnie zrobi zapasy pasz oraz medykamentów dla zwierząt. Kiedy stajnia będzie już gotowa, gracz będzie mógł kupić źrebaki dostępne z pośród wielu dostępnych koni. Po dokonaniu zakupów gracz będzie zaczynał swój biznes.

Strategia spółki

Strategia spółki przewiduje wydanie 2-3 gier o wysokim potencjale sprzedażowym rocznie. Bacznie monitorujemy trendy oraz tworzymy sample i trailery, które poddane na wczesnym etapie badaniu rynkowemu pozwalają nam na wyłuskanie tych o najwyższym potencjale sprzedażowym. W efekcie produkcje które dalej rozwijamy wyróżniają się interesującą tematyką, co jest dodatkowo wsparte wysoką jakość tych gier. Każdy z tytułów będzie dodatkowo portowany na wiele platform takich jak Nintendo Switch, PlayStation czy Xbox. Dzięki wsparciu i doświadczeniu Ultimate Games SA, który będzie wspierał spółkę w roli wydawcy, każda gra będzie docierała do jak największej liczby odbiorców co przełoży się na wyniki sprzedażowe.

Wyniki finansowe

Wyniki finansowe z ubiegłych lat nie obejmują wyników z działalności gamingowej, na której obecnie się skupimy i stanowić będą one wyłączne źródło generowanych przychodów. Efekty zmiany strategii i profilu działalności będą widoczne w 2021 roku. Niemniej ubiegłe lata pokazują skuteczność zarządu w generowaniu wysokich przychodów. 

Mocne strony

 1. Użycie silników Unreal lub Unity przy produkcji. 
 2. Wsparcie Ultimate Games S.A. jako wydawcy.
 3. Stabilny akcjonariat - Ultimate Games S.A.
 4. Niski Free float.
 5. Planowana wypłata dywidendy dla inwestorów.

Cele

 1. Zdobycie silnej pozycji na rynku gamingowym.
 2. Długofalowe budowanie wartości spółki. 
 3. Utworzenie 3 niezależnych zespołów do produkcji gier oraz trailerów.
 4. Zdywersyfikowane portfolio.
 5. Dochód z samej produkcji gier już w 2021.
 6. Wydawanie 2-3 pełnych gier oraz nowych 3-4 trailerów rocznie.

Plany New Connect 1. Spółka planuje debiut na New Connect w 2022 r.
 2. 80% wszystkich istniejących udziałów zostanie objętych umową typu lock-up na okres 12 miesięcy od debiutu.

Masz pytania? Skontaktuj się z namiWeź udział w dyskusji na stronie naszej kampanii lub napisz bezpośrednio na adres: kontakt@goldeneggsstudio.com

Pobierz teraz pierwszy dokument:

Rachunek Zysków i Strat - 2018

Zaloguj się lub zarejestruj się, aby pobrać wszystkie dokumenty.

Zaloguj się

To jest specjalna strona, która wymaga nowszej przeglądarki żeby działać poprawnie!

Proszę uaktualnij dzisiaj.