Scabrosus sp. z o.o.
- biotechnologia
- , produkcja
- , żywność
Opis
Inwestorzy 22
Dyskusja
Dokumenty
Scabrosus sp. z o.o.
Krakusa 2, Wrocław, Polska
KRS: 0000597306 | NIP: 8992776675 | REGON: 362864421
http://www.scabrosus.euPodsumowanie kampanii
Podsumowanie I poł. 2017
Drodzy inwestorzy,
od czasu zakończenia kampanii crowdfundingowej minęło pół roku, w tym czasie częściowo udało nam się zrealizować plany rozwoju, które sobie założyliśmy na dwa lata. Wśród założonych planów było: uruchomienie na koniec 2016 r. linii suszarniczej, wdrożenie pełnej oferty do czerwca 2017 r., rozbudowanie kompetencji w zakresie kompleksowych rozwiązań w zakresie kompozytów WPC w grudniu 2017 r., wprowadzenie technologii wraz z automatyką w standardzie „machine learning” do produkcji mieszanek wypełniaczy i błonników w grudniu 2018 r.
Podsumowując ostatnie kilka miesięcy działalności możemy pochwalić się następującymi działaniami:
1. Zgodnie z założonym planem uruchomiliśmy linię suszarniczą, dzięki której możemy przetwarzać materiały o wilgotności do 65 procent. Obecnie jesteśmy na etapie instalowania do niej automatyki.
2. Nieustannie pracujemy nad rozbudowaniem kompetencji w zakresie kompleksowych rozwiązań w zakresie kompozytów WPC. Aktywnie rozwijamy część badawczą w zakresie zastosowania włókien naturalnych w różnego rodzaju kompozytach, zwiększając tym samym zastosowanie naszych produktów. W tym celu zacieśniliśmy współpracę z Instytutem Włókien Naturalnych w Poznaniu i nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Cały czas pozyskujemy nowych klientów, dla których przygotowujemy receptury.
3. Przyspieszyliśmy prace nad wprowadzeniem technologii wraz z automatyką w standardzie „machine learning” do produkcji mieszanej wypełniaczy i błonników, których wdrożenie pierwotnie planowaliśmy na grudzień 2018 r. Aktualnie montujemy system do frakcjonowania materiału, czekamy na dostawę czujników i projektujemy algorytmy częściowe. W IIIQ 2017 rozpoczynamy programowanie systemu machine learning. Zakładamy, że przy takim tempie prac uda nam się ukończyć całość do połowy 2018 r., czyli pół roku przed pierwotnie zakładanym terminem realizacji.
4. Ze względu na skupienie się na pracach nad wprowadzeniem technologii wraz z automatyką w standardzie „machine learning” nastąpiło niewielkie opóźnienie we wdrożeniu oferty. Zakładamy, że pełna oferta będzie dostępna na początku IVQ 2017 r.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do lektury case study Scabrosus https://mycompanypolska.pl/artykul/1470/finanse-dwie-innowacje-w-jednym
Kup udziały i zostań współwłaścicielem!
Prognozy finansowe
Osiągnięcia
- W ciągu 10 miesięcy osiągnęliśmy przychód na poziomie 2,5 mln zł.
- Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 700.000 zł od Świętokrzyskiego Inkubatora Technologii S.A.
- Podjęliśmy działania zmierzające do zbudowania rynku zbytu w oparciu o dystrybutorów spożywczych i paszowych. Udało nam się pozyskać 4 klientów na lignocelulozę oraz mączkę drzewną.
- We współpracy z Instytutem włókien naturalnych w Poznaniu opracowaliśmy kompozyt mączki drzewnej z polipropylenem do produkcji donic ogrodowych.
- Wraz z Politechniką Warszawską opracowaliśmy kompozyt mączki drzewnej i polietylenu do produkcji mebli ogrodowych.
- Wraz z Politechniką Łódzką opracowaliśmy innowacyjną technologię delignifikacji słomy pszennej w celu pozyskania włókna celulozowego do produkcji błonnika pszennego.
- W 2015 roku uruchomiliśmy linię do mikronizacji, co pozwoliło na uruchomienie produkcji i sprzedaży 4 produktów: mączki drzewnej, lignocelulozy, błonnika marchwiowego i kakaowego.
- Napisali o nas:
Opis
Duża ilość niezagospodarowanych pozostałości po produkcyjnych, pochodzących głównie z przemysłu drzewnego, owocowo-warzywnego i spożywczego nie jest wykorzystywana i trafia do utylizacji, w szczególności:
- wytłoki z produkcji soków warzywnych i owocowych,
- pozostałości z produkcji słodu jęczmiennego,
- wytłoki z produkcji moszczu winnego.
Jednocześnie daje to duże możliwości zagospodarowania ich przez przedsiębiorstwa, posiadające innowacyjne technologie przerobu - jak Scabrosus. Naturalne włókna, w tym włókna pokarmowe, czyli błonniki, wchodzą w skład praktycznie wszystkich materiałów pochodzenia roślinnego. Ich pozyskanie w procesie technologicznym wymaga wiedzy i doświadczenia, czy dysponujemy.
Naszym celem jest tworzenie nowych koncepcji w zakresie stosowania włókien naturalnych, jak również opracowywanie nowych metod ich pozyskiwania. Bliska współpraca z polskimi uczelniami wyższymi daje olbrzymi potencjał w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań - Przemysław Borgosz, Prezes Scabrosus sp. z o.o.
Nasze produkty produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz dopasowaniem do różnych zastosowań. Nasi klienci otrzymują gotowe kompozyty, tak aby ich wdrożenie było szybkie i efektywne.
Obecnie produkujemy:
- mączkę drzewną,
- lignocelulozę,
- błonnik kakaowy,
- błonnik marchwiowy.
Spółka na bazie obecnego biznesu jest rentowna, kolejne projekty tylko spowodują wzrost obrotów i lepsze wykorzystanie zasobów, a co za tym idzie wyższą rentowność. Inwestujemy w nowe innowacyjne produkty i technologie, dzięki czemu w naturalny sposób ograniczamy ryzyko ataku konkurencji - Przemysław Borgosz, Prezes Scabrosus sp. z o.o.
Aktualnie pracujemy nad:
- wdrożeniem linii do podsuszania, aby obniżyć koszty przerobu i móc przerabiać bardziej wilgotne materiały.
Pozwoli nam to uruchomić produkcję, min mikronizowanego młóta browarnianego o wysokiej zawartości białka. Młóto stanowi znakomitą paszę dla bydła i biomasę dla energetyki cieplnej w energetyce odnawialnej, ekologicznej oraz wysokiej jakości paszę białkową.
- pozyskaniem odbiorców na błonnik marchwiowy i kakaowy.
Błonnik, mączka drzewna i celulozowa wykorzystywane są min w produkcji:
- żywności,
- karmy i koncentratów dla zwierząt domowych i hodowlanych,
- chemii budowlanej,
- kosmetyków,
- oraz w farmacji.
Warto włączyć błonnik do swojej diety, ponieważ:
- zmniejsza wchłanianie cholesterolu i trójglicerydów,
- obniża stężenie glukozy we krwi,
- przyspiesza perystaltykę jelit i wpływa korzystnie na rozwój bakterii jelitowych,
- zmniejsza uczucie głodu,
- zapobiega powstawaniu nowotworów przewodu pokarmowego,
- pobudza funkcję żucia i wydzielania śliny, dzięki czemu chroni zęby przed próchnicą,
- ogranicza wchłanianie w jelicie cienkim substancji toksycznych powstających w czasie przemiany materii,
- wiąże płyny i tłuszcze.
Głównym źródłem błonnika są:
- przetwory zbożowe,
- owoce,
- rośliny strączkowe,
- surowe warzywa.
Zespół
Lider projektu
Posiada wykształcenie wyższe, ukończył AE w Krakowie, MBA na AE we Wrocławiu. Pracował min dla ABB Dolmet Driver Ltd, Legrand FAEL sp. z o.o., SELENA SA, Energoaparatura SA, Ogrody Natury sp. z o.o., LUBAWA SA, Plast-Box SA
Rynek
Przewiduje się, iż w 2017 roku globalny rynek produktów z błonnikiem będzie miał wartość ponad 3 mld USD, a największymi rynkami zbytu dla tych produktów będzie Europa i Ameryka Północna.
- Błonnik
Wykorzystywany jest do produkcji produktów zbożowych, wyrobów mięsnych, makaronów, produktów mlecznych, produktów mrożonych, w przemyśle cukierniczym i w produktach typu instant. Ponadto stosowany jest przy produkcji karmy dla zwierząt gospodarskich i hodowlanych, chemii budowlanej, kosmetykach i w farmacji
W chwili obecnej możliwości sprzedaży błonnika wynoszą rocznie około 15 tys ton w Polsce i 350 tys ton w Europie. Prognoza wzrostu szacowana jest na 3 do 5 procent rocznie.
- Mączka drzewna
Stosowana jest jako wypełniacz przy produkcji karm dla zwierząt, materiałów ściernych, środków czyszczących, kompozytów tworzywa czy mas plastycznych.
Obecnie sprzedaż mączki drzewnej to ok 4 tys ton rocznie. Szacuje się, że w okresie 3 lat w Polsce sprzedaż wzrośnie do ok 8 tys ton rocznie, a w ciagu kolejnych 5 lat dojdzie do 12 tys ton rocznie.
- Lignoceluloza
Wykorzystywana jest jako wypełniacz w przemyśle paszowym.
Obecnie sprzedaż to ok 8 tys ton w Polsce i 150 tys ton w Europie rocznie. Szacuje się, że rynek będzie rósł o ok 5 procent rocznie.
Nasz biznes idealnie wpisuje się w koncepcję zasobooszczędnej gospopodarki, pozwalając wytwarzać więcej zużywają mniej, a także uzyskać większą wartość przy mniejszych nakładach - Przemysław Borgosz, Prezes Scabrosus sp. z o.o.
Konkurencja
Cena | Jakość | Asortyment | Dostępność | Inne | |
Rettenmaier | wysoka | wysoka | szeroki w zakresie drewna | dobra | - |
Yelu | wysoka | dobta | ograniczony | bardzo słaba | - |
Interfiber | wysoka | dobra | ograniczony | dobra | - |
Bukoza | średnia | doba | ograniczony | dobra | - |
SCABROSUS | średnia (10-15% poniżej rynku) | wysoka | szeroki, nowe, nieodstępne dotyczczas rynku wyroby | wysoka | wysoka elastyczność dostaw |
Przewagi konkurencyjne:
- wysoka jakość,
- elastyczność dostaw,
- niższa cena w stosunku do konkurencji,
- realizacja indywidualnych zamówień,
- duża dostępność,
- dostęp do tanich źródeł surowca,
- szeroka gama produktów, w tym nowych dotychczas niedostępnych na rynku.
Plan rozwoju
W ciągu kolejnych dwóch lat planujemy:
- uruchomienie linii suszarniczej, która pozwoli na przetwarzanie materiałów o wilgotności do 65 procent - termin realizacji grudzień 2016 r.
- wdrożenie pełnej oferty - termin realizacji czerwiec 2017 r.
- rozbudowanie kompetencji w zakresie kompleksowych rozwiązań w zakresie kompozytów WPC - termin realizacji grudzień 2017 r.
- wprowadzenie technologii wraz z automatyką w standardzie „machine learning” do produkcji mieszkanek wypełniaczy i błonników - termin realizacji grudzień 2018 r.
Pobierz teraz pierwszy dokument:
Odpis z KRS
Zaloguj się lub zarejestruj się, aby pobrać wszystkie dokumenty.
Anonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temuAnonim
7 lat temu