IOTeam

Dedykowane rozwiązania telekomunikacyjne dla sektora Internetu Rzeczy - Przemysłu 4.0, Miast, Opieki zdrowotnej, Rolnictwa, Transportu.
Bydgoszcz, Polska
 • technologie mobilne
 • , internet
 • Opis
 • Inwestorzy 19
 • Dyskusja
 • Zaloguj się, aby uzyskać dostęp
 • Dokumenty
 • OPIS

IOTeam sp. z o.o.

Przemysłowa 4A, Bydgoszcz, Polska

KRS: 0000530018 | NIP: 5272723695 | REGON: 360126370

www.ioteam.pl
 • Udostępnij:
Cel kampanii
1 700 520 - 2 109 000 zł
Wycena pre-money
9 990 000 zł
Liczba udziałów w ofercie
1 532 - 1 900
Liczba nabytych udziałów
925
Udział % w kapitale
9,32% %
Czas do zakończenia
Zakończone


Dane są ropą XXI wieku.
My dostarczamy rozwiązania do ich transmisji.


O nas

IOTeam sp. z o.o. to innowacyjna spółka technologiczna będąca operatorem MVNO działającym wyłącznie na rynku Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Jesteśmy częścią większej grupy – Move Telecom S.A., co daje nam zaplecze do stabilnego rozwoju. 

Czym jest MVNO? To operator telekomunikacyjny oferujący swoim klientom usługi na bazie infrastruktury telekomunikacyjnej innego operatora. 

Co to oznacza w praktyce? Spółka do działania wykorzystuje maszty i nadajniki już istniejące i funkcjonujące, zamiast budować własne. Pozwala to nam znacznie obniżyć koszty działalności. Łączymy całość z serwerami i oprogramowaniem dostarczonym przez Move Telecom oraz naszymi własnymi rozwiązaniami i w efekcie oferujemy produkt końcowy w wygodnym opakowaniu. Taki model funkcjonowania pozwala nam korzystać z różnych rodzajów transmisji danych, łącząc je przystępnym w obsłudze panelem tak, aby klient mógł zarządzać wszystkimi swoimi kartami SIM w łatwy sposób za pomocą jednego narzędzia.


Choć wykorzystujemy skomplikowane i zaawansowane technologicznie narzędzia, to przyświecającą nam myślą jest prostota. Klientem IOTeam jest użytkownik hurtowy, najczęściej posiadający dziesiątki tysięcy działających urządzeń wykorzystujących transmisję danych, dlatego właśnie łatwość ich obsługi jest kluczowa, bo podnosi bezpieczeństwo i oszczędza czas w krytycznych momentach. 

W Polsce z Internetu Rzeczy korzysta 25% społeczeństwa, a sama liczba kart SIM wykorzystywanych w urządzeniach przekracza 5 mln. IOT to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie, jej wartość potroi się do roku 2030. Zostań jej częścią!


Dołącz do nas i zostań współwłaścicielem!


Model biznesowy

IOTeam sp. z o.o. to dywizja (spółka zależna) Move Telecom działająca wyłącznie na rynku Internetu Rzeczy. Przesyłu danych (na szczęście) nie widać, ale naszym widocznym produktem jest karta SIM, która zapewnia łączność. Takie karty wykorzystuje szereg dedykowanych urządzeń jak np.: gps, videorejestratory, czujniki (np. temperatury, wilgotności), urządzenia wearable, bankomaty, monitory stanu zdrowia, itp.


Posiadamy wygodny, abonamentowy model generowania przychodów. Nasze przychody generuje transmisja danych, obsługa kart SIM, oraz ich wdrożenia, a także na sprzedaż urządzeń. Ponieważ obsługujemy klienta biznesowego – kontrakty mogą opiewać na wysokie wartości comiesięcznych płatności. Marża jednostkowa na karcie SIM jest niewielka, jednak całościowo często przekracza 40%.


Warto wiedzieć, że w zależności od specyfiki urządzeń potrzebują one różnych rodzajów transmisji. Np. czujniki działające na baterie wykorzystają niskoenergetyczną transmisję LPWA (Low Power Wide Area), żeby móc bezobsługowo działać kilka lat. Urządzenia lokalizacyjne potrzebują transmisji GSM, gdyż przemieszczając się kluczowy jest dla nich zasięg. Rozwiązanie IOTeam łączy te dwie grupy w jednej karcie SIM. Daje to wyjątkową swobodę użytkownikowi, zwiększa bezpieczeństwo jego danych, oraz obniża koszty. 

Dlaczego?

W przeciągu najbliższych kilku lat wyłączone zostaną transmisja 2G i 3G w Polsce, a w niektórych krajach Europy proces ten już się rozpoczął (np. w Szwajcarii i Grecji). Prawdopodobnie masz telefon używający LTE lub 5G, więc dla Ciebie to informacja bez znaczenia, ale ma ogromne znaczenie dla branży transportowej (Polska zajmuje ¼ rynku przewozów UE), gdzie niezawodność przesyłu danych ma kolosalne znaczenie. Połączenie wielu rodzajów transmisji na jednej karcie zabezpiecza przed ryzykiem wjazdu do strefy bez zasięgu, a tym samym chroni przed karami sięgającymi nawet 30.000 Euro. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient może samodzielnie włączać i wyłączać swoje karty, zawieszać czasowo ich działanie, sprawdzać status zalogowania do sieci, przełączać sieć ręcznie lub określić wg własnych reguł automatyczny wybór sieci w zależności od siły sygnału/technologii/kosztów transmisji. Rozwiązanie to nazwaliśmy Super SIM – jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, co daje dobrą okazję do zajęcia silnej pozycji rynkowej.

Nasz produkt i Super SIM

Technologia 2G i 3G wykorzystywana w większości urządzeń M2M (Machine to Machine) wychodzi z użycia. W najbliższych latach klienci będą musieli zmienić i urządzenia i systemy transmisji (SIM) – Super SIM to jedna karta z własnym panelem zarządczym, a zmian można dokonywać dynamicznie – to zdecydowane zawężenie wyboru i łatwiejsza decyzja zakupowa. W Polsce nie ma rozwiązania łączącego te technologie.


Nasz produkt pomimo technologicznego skomplikowania, jest bardzo prosty. Usługą IOTeam jest transport danych z jednego miejsca do drugiego, a klient chce by był to proces jak najszybszy, najtańszy i niezawodny. My z kolei dokładamy do tego łatwość i szybkość użytkowania, dzięki intuicyjnemu w obsłudze panelowi zarządczemu. Karty SIM IOTeam działają za całym świecie, wykorzystujemy do tego sieć ponad 750 operatorów telekomunikacyjnych. To ogromny komfort i bezpieczeństwo dla klienta!

To co dostarczamy naszym Klientom to m.in.


W efekcie zapewniamy bardzo wysoką kompleksowość rozwiązania i to stanowi naszą kolejną przewagę!

Zespół 

Trzonem naszej firmy jest solidny, doświadczony zespół, z kluczowymi dla naszego biznesu specjalistycznymi kompetencjami. Jesteśmy przygotowani na skalowanie.
Paweł Wągrodzki (CEO)
Strateg od lat związany ze sprzedażą. Pracował i zarządzał jednym z największych call center outsourcingowych w Polsce, rozbudowywał kompetencje marketingowe w Optimise (Brytyjska agencja zajmująca się performance marketingiem). Zarządzał i rozwijał spółki technologiczne z obszaru FinTech i marketingu internetowego. Prywatnie miłośnik rajdów terenowych i paralotniarstwa.

Radosław Świetlik (CTO) 
Od 15 lat związany z tematyka aplikacji internetowych. Pracował m.in. w T-Mobile kierując programem lojalnościowym, współpracował z Gadu Gadu S.A. przy rozwoju portali społecznościowych. Posiada kilkuletnie doświadczenie przy projektach aplikacji dla biznesu, opierających się na zastosowaniu transmisji multimedialnych, z zakresu wsparcia i marketingu, oraz zarządzania i HR. Od 6-ciu lat związany stricte z rynkiem telco.
Marta Filipowska (BO Manager)
Wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży i obsługi klienta. Z branżą telekomunikacyjną związana od 11 lat. Z tego okresu posiada doświadczenie z pracy dla trzech MNO. Zarządzała Back Office spółek z segmentu LME; posiada szeroki zasób kompetencji HR i niezwykłą klarowność myślenia.Konrad Przesmycki (Manager Projektu)
Koordynator generalny, łączący utrzymywanie relacji biznesowych z partnerami oraz technologiczne spojrzenie na projekty. Nadzoruje prace integracyjne i wdrożeniowe. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu projektami na rynku międzynarodowym.
Radosław Olszewski (ASI)
Specjalista ds. rozwiązań architektury sieciowej i cyberbezpieczeństwa. Od 3 lat związany z budowaniem architektury sieciowej oraz monitorowania w telekomach. Projektuje i wdraża rozwiązania łączące różne rodzaje transmisji.
Wojciech Milachowski (Programista)
Developer webowych aplikacji sieciowych. Integruje systemy, testuje i wraża realizacje produkcyjnie. Odpowiada za działania tworzonych paneli obsługi. Dba o przejrzystość i przyjazność rozwiązania IOTeam.Nadzór nad projektem ze strony Move Telecom:
Daniel Kubiak
Posiada ponad 20-sto letnie doświadczenie w sprzedaży. Karierę rozpoczynał w branży logistycznej, od 15 lat związany z branżą telekomunikacyjną. Dysponuje szeroką wiedzą z zakresu sprzedaży bezpośredniej i logistyki procesów sprzedażowych. Wspólnik i członek zarządu spółek funkcjonujących w branżach: telekomunikacyjnej, prawnej, budowlanej i BPO.
Robert Mirek (Vice CEO Move Telecom)
Od 2004 roku związany z branżą telekomunikacyjną. Posiada kompetencje z zakresu sprzedaży i tworzenia produktów. Zarządzał zespołem ponad 500 pracowników w lokalizacjach na terenie całej Polski. Jego mocną stroną jest obycie medialne, jest doświadczonym mówcą. Pasjonuje się psychologią i nowymi technologiami.

Struktura udziałowców


Rynek

Branża IOT w dynamiczny sposób zwiększa swoją wartość, a tempo wzrostu przyspiesza. W latach 2015-2020 wynosiło ono 18,2%, a szacunki na lata 2020-2025 mówią o 25,7% rocznie! Dane za rok 2020 pokazują, że nasz krajowy rynek to 8,6 mld złotych, a globalny wyniósł 244,4 mld dolarów. Tort do podziału jest więc ogromny. W Polsce do tej pory zasiadali przy nim operatorzy MNO: Orange, T-Mobile, Play i Plus, co wynika z ograniczeń technologicznych.

W 2022 roku do gry przystępuje IOTeam! To doskonały moment, gdyż w związku z wyłączeniami sieci 2G i 3G znaczna część klientów będzie zmuszona wymienić starszy sprzęt na nowy. Możemy więc powiedzieć, że rynek czeka mała rewolucja. Karta Super SIM pozwala na stopniową wymianę, gdyż oferuje kilka rodzajów transmisji i może wykorzystywać 2G i 3G przez okres ich działania, a po wyłączeniu płynnie przejść na LPWA.

Tempo wzrostu branży w latach:


IOTeam ma konkurencję w postaci dużych rynkowych podmiotów. Jednocześnie, są one partnerami technologicznymi dla spółki, więc zarabiają, jeśli i my zarabiamy. Z tych między innymi powodów naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do segmentu SME wyłącznie w hurtowym rynku B2B. Taka strategia pozwala konkurować ofertą cenową i rozwiązaniami technologicznymi bardziej,  niż znaną marką, której IOTeam jeszcze nie posiada. Głównymi przewagami technologicznymi są: zasięg kilku operatorów, szerokie spektrum rodzajów transmisji, oraz panele zarządcze. Podstawowym kanałem pozyskania klienta w tym segmencie rynku jest sprzedaż bezpośrednia i na rozwój tej formy kładziemy największy nacisk.

Cele emisji

Jesteśmy właścicielem innowacyjnego rozwiązania umożliwiające świadczenie usługi telekomunikacyjnej klientowi w segmencie transmisji GSM. Super SIM jest przez nas rozwijane i zostanie wdrożone już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Rozwiązania technologiczne są więc jednym z celów obecnego finansowania. Drugim podstawowym celem jest skalowanie sprzedaży.  

Cele emisji - koszty według kategorii (%)


Cele emisji - koszty według kategorii (PLN)


Harmonogram


Prognozy finansowe 

Prognozy wyników finansowych

WYBRANE DANE FINANSOWE

2022E

2023E

2024E

2025E

Przychody

46 700 zł 

1 118 666 zł

9 994 601 zł

18 573 204 zł 

     Wzrost % r/r

0%

2295%

793%

86%

Zysk (strata) z działalności operacyjnej

-782 620 zł

-234 168 zł 

4 590 386 zł

9 658 891 zł 

     Marża operacyjna [%]

-

-21%

46%

52%

Zysk (strata) brutto EBIT

-763 620 zł

-126 598 zł 

6 135 386 zł 

10 811 748 zł

Podatek

- zł

- zł

552 185 zł

2 019 272 zł 

Zysk (strata) netto

- 763 620 zł

- 126 598 zł

5 583 201 zł

8 792 476 zł

     Marża netto

-

-11%

56%

47%


Przedstawione szacunki oparte są na aktualnej wiedzy i przewidywaniach zarządu. Ze względu na fakt, iż spółka prowadzi rozmowy dotyczące warunków współpracy z dostawcami oraz klientami przedstawione dane mogą różnić się od wyników realizowanych w przedstawionym okresie. Na realizację planów sprzedażowych będą również wpływały warunki makroekonomiczne.

Spółka zamierza osiągnąć break-even point na przełomie 2 i 3 kwartału 2023 roku. Po jego osiągnięciu, dzięki wysokiej marży operacyjnej oraz ponadprzeciętnej marży netto, spółka planuje wykorzystać efekt skali do uzyskania zarobków wysokiej jakości, które będą stosunkowo stabilne i niezależne od większości czynników zewnętrznych.

Czynniki warunkujące sukces: 

 1. Zdywersyfikowana firma technologiczna u progu komercjalizacji innowacyjnych produktów.
 2. Profesjonalna kadra, łącząca wieloletnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym.
 3. Trendy rynkowe sprzyjające rozwiązaniom IoT w coraz większej ilości sektorów i branż.
 4. Unikatowe rozwiązanie rynkowe.
 5. Stabilny model przychodowy

Planowana strategia wyjścia inwestora


 1. NewConnect - wprowadzenie akcji do obrotu na rynku zorganizowanym (ASO NewConnect) – scenariusz podstawowy, spółka planuje osiągnięcie poziomu rentowności operacyjnej do końca 2023 roku i na podstawie szybkiego wzrostu i pozytywnych wyników finansowych złożenie dokumentu informacyjnego do wprowadzenia spółki na giełdę w 2024 roku.

 2. Inwestor branżowy:
  - podmioty z obszaru IoT – producenci/dostawcy urządzeń z branży Internetu Rzeczy (IoT), którzy dzisiaj są lub będą klientami spółki. Scenariusz zakłada inwestycję strategiczną, lub przejęcie, by dostarczać kompleksowe rozwiązania swoim klientom: urządzenie + komunikacja.
  - podmioty z branży telekomunikacyjnej – przy rosnącym portfelu klientów abonamento- wych, którym IoTeam dostarcza łączność i transmisję danych, przejęciem spółki i portfela klientów mogą być zainteresowane większe spółki telekomunikacyjne.

 3. Inwestor finansowy (fundusz inwestycyjny) – branża IoT jest wymieniana w politykach i strategiach inwestycyjnych wielu funduszy inwestycyjnych, inwestujących w nowe technologie. Po fazie komercjalizacji nowego i innowacyjnego produktu „SuperSIM” na rosnącym rynku, FI mogą być zainteresowane wejściem w spółkę, aby zapewnić dalszy wzrost i ekspansję oraz wykupem mniejszościowych udziałowców.Dołącz do IOTeam i zostań współwłaścicielem!


Masz dodatkowe pytania? Weź udział w dyskusji na stronie naszej kampanii lub napisz bezpośrednio na adres inwestycje@ioteam.pl


Pobierz teraz pierwszy dokument:

IOTeam sp. z o.o. - eKRS z dnia 8.08.2022

Zaloguj się lub zarejestruj się, aby pobrać wszystkie dokumenty.

Zaloguj się

To jest specjalna strona, która wymaga nowszej przeglądarki żeby działać poprawnie!

Proszę uaktualnij dzisiaj.