Pentacle

Studio produkujące gry założone w 2016 roku. Zespół z wieloletnim doświadczeniem obecnie pracuje nad wyczekiwanym tytułem łączącym symulator z grą survivalową.
Katowice, Polska
 • media i rozrywka
 • , gry wideo
 • Opis
 • Inwestorzy 82
 • Dyskusja
 • Zaloguj się, aby uzyskać dostęp
 • Dokumenty
 • OPIS

Pentacle

ul. Adama Mickiewicza 18/10 , Katowice, Polska

KRS: 0000617375 | NIP: 6751544347 | REGON: 364424880

https://www.facebook.com/pentacleofficial/
 • Udostępnij:
Cel kampanii
1 250 000 - 1 650 000 zł
Wycena pre-money
10 000 000 zł
Liczba udziałów w ofercie
125 - 165
Liczba nabytych udziałów
165
Udział % w kapitale
14,16% %
Czas do zakończenia
Zakończone

Poznaj nas


PENTACLE to studio założone w 2016 roku w Krakowie. Zespół składa się z utalentowanych specjalistów, których wieloletnie doświadczenie poparte jest udziałem w następujących produkcjach:

 • Painkiller: Hell & Damnation
 • Deadfall Adventures
 • Get Even i wiele innych tytułów wydanych na wszystkie popularne platformy
Prezesem Zarządu i głównym projektantem jest Paweł Cincio, od 2011 związany z notowanym na giełdzie polskim producentem gier PlayWay, a następnie ze studiem deweloperskim The Farm 51, gdzie przez kilka lat kierował działem audio. Ostatecznie powrócił do współpracy z PlayWay, aby wspólnie założyć studio. Ważnym filarem studia jest również Marcin Różewski, projektant 3D
z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu modeli i animacji.

Pierwotnie ukierunkowany na tworzenie alternatywnych gier zespół, wydał do tej pory pierwszy eksperymentalny tytuł - The Works of Mercy, który społeczność Kickstartera wsparła kwotą 18 tysięcy dolarów. Dla spełnienia wymagań rynku oraz chcąc dotrzeć do większej i łatwiejszej grupy odbiorców, spółka z sukcesem zmieniła profil produkcyjny, łącząc ze sobą grę symulatorową
z innymi gatunkami. Aktualnie produkcja Trans-Siberian Railway Simulator cieszy się dużą popularnością i rzeszą oczekujących graczy.


UDZIAŁOWCYObecni udziałowcy spółki:
 • PlayWay S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000389477) – 64% udziałów
 • Paweł Cincio – 20% udziałów 
 • Gaming Factory S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000707300) – 15% udziałów
 • Jakub Trzebiński – 1% udziałów

Aktualna produkcja


Aktualnie studio pracuje nad wyczekiwaną grą Trans-Siberian Railway Simulator, której zapowiedź w postaci trailera pojawiła się w lutym 2019. Projekt łączy w sobie cechy gry symulatorowej i survivalowej. Gracz wcielając się w maszynistę pociągu towarowego, będzie musiał przetrwać trasę w bardzo ciężkich warunkach. Stawi czoła dynamicznie zmieniającej się pogodzie, dzikim zwierzętom i gangsterom próbującym okraść jego skład. Wszystko w pięknej, bezkresnej scenerii syberyjskiej zimy i klimacie ZSRR z przymrużeniem oka.


Grę cechuje:

 • W pełni interaktywne środowisko
 • Różne tryby rozgrywki i stopnie trudności
 • Otwarty świat
 • System realistycznego sterowania lokomotywą
 • System realistycznego ruchu kolejowego
 • Tryb przekroju lokomotywy i wagonów
 • System przetrwania
 • System napraw i modyfikacji
 • System zarabiania i zakupów
 • System walki


Oficjalna zapowiedź gry:


Potencjał i dalsza ekspansja

W oparciu o dynamicznie wzrastającą liczbę graczy zapisujących się do kupna gry w serwisie Steam, produkcja rokuje wysoką sprzedaż. Spółka przewiduje, że do dnia premiery liczba wishlist osiągnie ponad 100 tys., co przy dobrym odbiorze graczy pozwoli osiągnąć podobną sprzedaż w pierwszych dniach po premierze w cenie 24,99 USD za egzemplarz. W tym celu zespół stale komunikuje się z graczami, licząc na spełnienie ich oczekiwań i uzyskanie dobrych ocen.
Zapowiedź gry w serwisie YouTube osiągnęła liczbę ponad 500 tys. odsłon i wzbudziła ogromne zainteresowanie największych mediów branżowych z całego świata. Jednocześnie projekt stał się jednym z najpopularniejszych nadchodzących wydawnictw PlayWay. 

Plan zakłada wydanie gry na Steam „we wczesnym dostępie” w okolicach czerwca 2020, następnie wspieranie produkcji poprzez implementację nowych i poprawianie starych cech rozgrywki. Planowany jest również tryb wieloosobowy w celu przedłużenia żywotności produktu. Gra jest doskonałą podstawą do wydania w przyszłości wielu dodatkowo płatnych rozszerzeń. 

W planach wydanie gry na popularne platformy konsolowe:
PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.


Prognozy sprzedaży

W 2018 roku przychody spółki wyniosły 244 167 zł. 

Poprzez obecnie realizowane działania i prace deweloperskie spółka ma na celu ich zwielokrotnienie. Z samej gry Trans-Siberian Railway Simulator prognozowane przychody na 2020-2021 kształtują się na poziomie $737 tys. – $2,2 mln. Uwzględniają one także prowizje serwisu Steam oraz wydawcy.Plan rozwoju spółki

Spółka planuje debiut na rynku New Connect w 2020 roku. Celem spółki jest rozszerzenie obecnego zespołu, co pozwoli na produkcję kilku gier jednocześnie, a w dalszym perspektywie powołanie większej ilości zespołów deweloperskich rozmieszczonych w innych miastach Polski.

Po eksperymentalnym i ryzykownym tytule The Works od Mercy, spółka skupia się na pewnych produkcjach, wyłącznie o wysokim potencjale sprzedażowym i bardzo popularnych tematach łączących w sobie gatunki gier symulatorowych i survivalowych, skierowanych dla masowego odbiorcy.

Spółka prowadzi aktualnie pre-produkcję kolejnych dwóch tytułów o tematyce transportu, napraw i przetrwania. Plan rozwoju zakłada wydawanie minimum 3 gier rocznie, przy czym liczba ta będzie stale zwiększana. WŁĄCZ SIĘ DO GRY! ZAINWESTUJ TERAZ!


W spółkę Pentacle Sp. z o.o. możesz zainwestować na 2 sposoby:

 1. Użyj guzika "Zainwestuj teraz", który widzisz po prawej stronie i zainwestuj online przez DotPay (rekomendowane),  LUB
 2. W zakładce "Dokumenty" na górze kampanii pobierz "Umowę przedwstępną zbycia udziałów" następnie ją wypełnij i odeślij na adres: pentacle@findfunds.pl lub napisz do nas na pentacle@findfunds.pl, a prześlemy wszystkie dokumenty. Szczegółowa procedura poniżej.

Procedura inwestowania:

Osoby zainteresowane nabyciem udziałów Pentacle Sp. z o.o. w sposób wskazany w punkcie 2 powyżej, powinny:

 1. Wysłać na adres mailowy pentacle@findfunds.pl wiadomość, która będzie zawierać:
      a) prośbę o przesłanie umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów spółki Pentacle Sp. z o.o.
      b) dane niezbędne do przygotowania umowy, tj.:
         - liczbę nabywanych udziałów (cena jednego udziału to 10 000 zł),
         - dane inwestora: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania.
 2. W odpowiedzi zainteresowany otrzyma uzupełnioną umowę, która powinien wydrukować oraz podpisać w dwóch egzemplarzach
 3. Skan podpisanej umowy należy odesłać na adres mailowy pentacle@findfunds.pl
 4. Dwa oryginały umów należy wysłać do pełnomocnika Zarządu, Bartosza Krusika na adres: ul. Powązkowska 15, 01-797 Warszawa
 5. Oba egzemplarze umowy są podpisywane w imieniu Spółki, a jeden z nich zostanie niezwłocznie odesłany do inwestora.
Alternatywnie:
 1. Ze strony internetowej: www.findfunds.pl, po przejściu na odpowiednią kampanię, zainteresowany pobiera Umowę nabycia udziałów poza serwisem (zakładka Dokumenty)
 2. Zainteresowany samodzielnie uzupełnia dane wskazane w umowie
 3. Skan podpisanej umowy należy odesłać na adres mailowy pentacle@findfunds.pl
 4. Dwa oryginały umów należy wysłać do pełnomocnika Zarządu, Bartosza Krusika na adres: ul. Powązkowska 15, 01-797 Warszawa
 5. Oba egzemplarze umowy są podpisywane w imieniu Spółki, a jeden z nich zostanie niezwłocznie odesłany do inwestora

Wpłaty na udziały prosimy dokonać nie wcześniej niż po wysłaniu podpisanego skanu umowy na adres pentacle@findfunds.pl (pkt 3 powyżej lub pkt 3 w wersji alternatywnej).

Pobierz teraz pierwszy dokument:

Pentacle - informacje o spółce

Zaloguj się lub zarejestruj się, aby pobrać wszystkie dokumenty.

Zaloguj się

To jest specjalna strona, która wymaga nowszej przeglądarki żeby działać poprawnie!

Proszę uaktualnij dzisiaj.