W minionym roku, 100 Games S.A. ukończyła prace nad siedmioma produkcjami dedykowanymi najpopularniejszym platformom pozwalającym na globalna dystrybucję gier, w tym Nintendo Switch, Sony Playstation, Microsoft XBOX oraz „pecety”. Część z nich pomimo ukończenia prac, czeka jeszcze na oficjalne wydanie. Bardzo często terminy wydania gier powiązane są ściśle z rozbudowanymi planami marketingowymi, mającymi na celu zwiększenie zainteresowania graczy bezpośrednio przed oficjalnymi premierami. Jednym z tytułów, których wydanie planowane jest w bieżącym kwartale jest True Virus, zapowiedź gry znajduje się na platformie Steam. True Virus to gra przygodowa typu „wskaż i kliknij”, której akcja rozgrywa się w świecie spustoszonym przez enigmatyczną i niebezpieczną pandemię. To, co wyróżnia produkcję, to stylizowana grafika i autorski sound design, które tworzą mroczny, intrygujący klimat. Projekt ten obfituje w liczne zagadki, które gracz musi rozwiązać, by odkryć historię wydarzeń. 100 Games SA jest zarówno wydawcą jak i producentem tej pozycji. Gra będzie początkowo dostępna w języku angielskim oraz polskim, a za jej polskie tłumaczenie odpowiada osobiście Agata Gajewska, Prezes Zarządu 100 Games S.A

True Virus on Steam

W roku 2024, 100 Games planuje wprowadzenie na rynek nowych tytułów oraz debiuty już znanych produktów na nowych platformach. Planowane jest między innymi umożliwienie użytkownikom MacOS zagranie w Anthology of Fear, czyli psychologiczny horror z intrygującą fabułą i surrealistycznym settingiem ludzkiej podświadomości.  

Anthology of Fear - PolskiGamedev.pl

Firma aktywnie realizuje kontrakty związane z przenoszeniem gier między różnymi platformami, tzw. portowaniem. Do 12 grudnia 2023 roku, 100 Games zrealizowała aż 79 takich „portów” i podpisała 17 nowych kontraktów, które mają być realizowane w 2024 roku.

Spółka przygotowuje się do debiutu giełdowego:

„W kontekście zbliżającego się debiutu akcji na giełdzie, 100 Games S.A. intensyfikuje swoją działalność, dążąc do wprowadzenia akcji do obrotu w pierwszej połowie 2024 roku.”

Informuje CEO 100 Games S.A. Agata Gajewska.
Polscy producenci gier na NewConnect [LISTA] – Graczpospolita.pl