Cave Games S.A. jest polskim niezależnym studiem gier, które w lutym 2021 roku przeprowadziło kampanię na platformie Find Funds, w której spółka pozyskała 1 mln zł.

W kolejnym roku działalności studio cały czas się rozwija i pracuje nad nowymi projektami, a prace związane z wprowadzeniem spółki na giełdę, mimo nieplanowanego ogólnego opóźnienia – przyśpieszają z końcem tego roku. Garść nowych informacji o realizowanych projektach w poniższym wpisie.

Podsumowanie 2022

Rok 2022 rozpoczął się dla spółki od wydania na platformę Nintendo Switch jej pierwszego tytułu „Pandemic Shooter” – pełnej akcji strzelanki osadzonej w realiach inwazji zombie. Premiera tytułu miała miejsce 27 stycznia 2022 roku, przy udziale wydawcy spółki notowanej na rynku NewConnect – No Gravity Games S.A.

Little Devil

Kolejnym tytułem studia jest „Little Devil” – gra inspirowana nowymi i starymi klasykami, takimi jak Neighbours from Hell i Untitled Goose Game, co do której spółka we wrześniu zawarła umowę wydawniczą z RADIANITY PUBLISHING PTE. LTD., właścicielem takich marek jak: Leoful oraz 1Print Games. Zawarta z Wydawcą umowa zapewniła już na obecnym etapie zwrot ponad połowy wydatków związanych z budową gry Little Devil.

Planowany termin premiery „Little Devil” na platformę Nintendo Switch to Q1 2023 roku. Tytuł ten w zamyśle wydawcy kierowany jest w szczególności do odbiorców na rynku azjatyckim (Chiny, Japonia, Korea Południowa), którego wartość w 2021 roku oszacowana została na 74.000.000 dolarów. „Little Devil” został zaprezentowany wraz z innymi tytułami wydawcy na tegorocznym GAMESCOM ASIA 2022 (https://gamescom.asia/) . Wydarzenie miało miejsce w dniach 19 -23 października w Singapurze. 

Faction Wars

Zespół Cave Games cały czas pracuje również nad nowym tytułem – „Faction Wars” (https://factionwars.io/) – strategii turowej z izometrycznym widokiem, rozgrywanej na mapie złożonej z heksagonalnych pól. Zadaniem gracza jest rozwój wybranej przez niego frakcji do momentu, w którym zdominuje ona swoich sąsiadów i zawładnie wszystkimi ziemiami świata, w którym osadzona jest gra.

Tytuł ten kierowany jest do wszystkich kategorii wiekowych graczy, w szczególności jednak do miłośników gier strategicznych osadzonych w realiach fantastyki.

Po więcej informacji o grach Pandemic Shooter, Little Devil oraz Faction Wars warto zajrzeć do wcześniejszego wpisu o spółce do lektury, którego serdecznie zapraszamy Aktualności ze spółek – Cave Games #2.

The Realm

Cave Games S.A. pracuje również nad zupełnie nowym projektem, co do którego pojawiły się pierwsze informacje. Obecnie, w trakcie trwania prac przygotowawczych studio zaprezentowało fantastyczny świat, w którym  osadzona została fabuła nowego tytułu. 

Świat, w którym osadzona została fabuła gry przez podstęp istoty z Zaświatów przechodzi wielkie zmiany. Tritogonia, bo tak nazywa się ta kraina, była niegdyś władana przez dwa bliźniacze trony. Panował w niej  pokój, zaś jej władcy darzali się wzajemnym szacunkiem.

Mieszkańcy pierwszego z nich, terytorium na północy zwanego Myeste, odznaczali się wspaniałymi umiejętnościami magicznymi. Na ich barkach spoczywał obowiązek ochrony przed istotami z Zaświatów, zagrażających harmonii Tritogonii. Piaszczyste góry oraz zarośla południa zamieszkiwali Garothianie – wojowniczy lud, który prócz wielkich hodowli kóz i koni, trzymał w ryzach lokalne zdziczałe plemiona.

Panujący w krainie ład zostaje jednak zachwiany, gdy poprzez pomyłkę Myesteńskiego astrologa na ziemiach królestw pojawia się pewna postać z Zaświatów. Obca dusza znajduje schronienie w ciele prostego rolnika, dzięki któremu wciela w życie plan, którego konsekwencje okażą się ogromne.

Żona opętanego rolnika wydaje na świat trojaczki, które szybko zyskują sławę dzięki swoim nadludzkim wręcz umiejętnościom. Pierwsze z nich, potężny Hor, który już w wieku pięciu lat był w stanie pokonać każdego mężczyznę z wioski, dzięki swoim licznym podbojom zyskuje tytuł króla. Po śmierci jest czczony jako bóg, a Garoth zmienia się na jego cześć w Horgorath. Drugie z rodzeństwa, Eria, widziała przyszłość oraz opanowała tajniki magii jak nikt inny. Weszła w łaski królowej Myeste, stając się jej następczynią i odmieniając północną krainę na Myesterię.

Ostatnie z dzieci, Daver, z początku był niepozornym, uprzejmym chłopcem. Okazał się jednak mistrzem perswazji, jednocząc ludy pomiędzy Horgorath i Myesterią w zupełnie nową krainę: zamieszkałą przez kupców oraz wynalazców Daverinę. Po śmierci nie przekazał władzy potomkom, lecz kapłanom, którzy oddają mu cześć. 

Debiut na NewConnect 

W marcu 2022 roku spółka dokonała przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Spółka podtrzymuje plan wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect, niemniej, szczególnie z uwagi na złą kondycję rynku kapitałowego podjęto decyzję o przełożeniu prac nad planowanym debiutem na giełdzie na połowę 2023 roku.

Zapraszamy do śledzenia findfunds.pl. My również z zapartym tchem obserwujemy poczynania tego ambitnego dewelopera.