Zakończona w lipcu kampania spółki BeardedBrothers.Games, która swoją nazwę zawdzięcza dwóm brodatym braciom – Dariuszowi i Łukaszowi, pozwoliła inwestorom skupionym wokół platformy Find Funds na przyłączenie się do tego zyskującego coraz większą rozpoznawalność studia produkującego gry. Samej spółce natomiast nowy kapitał inwestorski pozwolił na solidne zwiększenie mocy produkcyjnych i przyśpieszenie prac nad rozpoczętymi już tytułami. Minęło pół roku, a co nowego słychać u „brodatych braci”? Z takim zapytanie zwróciliśmy się do tego warszawskiego studia i oto garść aktualności.

Obecnie procesy produkcyjne spółki BeardedBrothers.games skupione są na rozwoju trzech projektów – wydanego już Biker Garage: Mechanic Simulator na PC, Be the Ruler: Britannia oraz obecnego flagowego projektu – Underground Garage.

Biker Garage

Już za kilka dni Biker Garage otrzyma Anniversary Update – aktualizację, z kilkoma usprawnieniami, dodającą także nowy interface. Co więcej – wersja ta jest portowana na konsole, natomiast wydawcą tytułu Biker Garage na konsole jest rozpoznawalny w branży oraz notowany na giełdzie Ultimate Games. Planowana premiera przypada na przełom Q1/Q2 2020.

Be the Ruler

Be the Ruler to z kolei tytuł, który jest już w fazie testów beta. Po ich zakończeniu będą podejmowane decyzje dotyczące wprowadzenia poprawek oraz premiery gry. Samo tworzenie gry Be the Ruler jest elementem strategii spółki związanej z kolejnymi tytułami, gdyż silnik decyzyjny użyty w Be the Ruler został także zunifikowany na tyle, że posłuży w kolejnych grach studia. Już teraz jest wykorzystywany w projekcie Underground Garage.

Underground Garage

Underground Garage to ostatni z trzech kluczowych obecnie projektów w spółce, który już teraz budzi niemałe zainteresowanie. Uruchomiona została karta Steam Underground Garage i w przeciągu miesiąca zdobyła 9 tysięcy osób obserwujących na wishliście i na liście mailingowej. Obecnie trwają testy alpha Underground Garage, a premiera gry planowana jest na koniec roku 2021. Obecnie trwają rozmowy z trzema dużymi międzynarodowymi wydawcami, którzy zainteresowani są wsparciem projektu w zakresie developmentu oraz marketingu. Fanów studia zachęcamy również do zapoznania się z tytułem na Steam oraz zapisanie się do listy mailingowej, w ramach której jako pierwsi dostaną informację o postępach deweloperskich i samej premierze tego tytułu: Steam