Cave Games S.A. jest polskim niezależnym polskim studiem deweloperskim wydającym gry na platformę Nintendo Switch. Spółka rozpoczęła swoją drogę do zaistnienia w branży gamingowej w 2020 roku, w czasie pandemii COVID-19, zaś dzięki kampanii crowdfundingowej zorganizowanej na platformie Find Funds pozyskała od inwestorów kwotę 1 mln złotych. Pozyskane środki zapewniły Cave Games solidne zaplecze i pozwoliły na dynamiczną implementację unikalnych pomysłów w branży gier, pomimo niełatwej sytuacji na rynkach związanej z pandemią. Redakcja Find Funds zapytała spółkę o postępy w realizacji planów rozwoju i harmonogramu wydawniczego.

CAVE GAMES S.A.

Ważnym dla spółki na pewno był dzień 16 marca 2022 roku, gdyż w tej dacie Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie dokonał  wpisu przekształcenia spółki do Krajowego Rejestru Sądowego, tym samym spółka zmieniła swoją formę prawną ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną. Jest to kolejny kamień milowy prowadzący do planowanego debiutu na giełdzie New Connect. Spółka zawarła także umowę z Autoryzowanym Doradcą rynku New Connect. Na ten moment zakończony został również przeprowadzony przez biegłego rewidenta audyt sprawozdania finansowego za rok 2021. Na zaawansowanym etapie prac jest również przygotowanie Dokumentu Informacyjnego, niezbędnego do zakończenia całego procesu wejścia na rynek New Connect. Plany spółki zakładają złożenie wniosku o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku New Connect w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy, przy czym debiut zostanie poprzedzony niewielką emisją akcji. Jak potoczy się cała procedura, dowiemy się już w niedalekiej przyszłości.

„Pandemic Shooter” – świeże spojrzenie na branżę gier

Pandemic Shooter to najnowsza produkcja firmy, która ukazała się w styczniu 2022 roku i wywołała spore zamieszanie na krajowym rynku gier dedykowanych na platformę Nintendo Switch. Akcja przenosi gracza wprost do świata opanowanego przez tajemniczy wirus, który mutuje zainfekowanych ludzi w bezwzględne pasożyty. Produkcja nawiązuje do popularnego tematu globalnej pandemii, wprowadzając jednocześnie elementy komiczne okraszone dużą dawką czarnego humoru. Pandemic Shooter w momencie wydania został ciepło przyjęty przez społeczność graczy, a w pierwszym tygodniu od daty premiery wygenerował sprzedaż na poziomie ponad 1000 egzemplarzy. Jest to szczególnie dobry wynik jak na studio, które dopiero zaliczyło swój debiut, to zaś dobrze rokuje w odniesieniu do kolejnych produkcji zaplanowanych i realizowanych przez spółkę.

Co przygotowali deweloperzy Cave Games na przyszłość? – Little Devil i gra NFT

Po udanej premierze Pandemic Shooter spółka Cave Games zabrała się za dalszą realizację przyjętej strategii rozwoju i nie zamierza spoczywać na laurach. Deweloper jest na końcowym etapie produkcji swojego najnowszego dzieła pod tytułem „Little Devil”, które zadebiutuje na rynku gier jeszcze w Q2 bieżącego roku. W Little Devil gracz wcieli się w postać małego chłopca-sieroty, który podróżując od jednej rodziny zastępczej do drugiej, wypełnia swój demoniczny plan.

Trailer:

Produkcja ta realizowana jest w formacie gry przygodowej przeplatanej elementami Point&Click i masą przeróżnych zagadek.

Figle, żarty i psoty okraszone dużą dawką humoru, a także tajemnica, jaką skrywa główny protagonista – wszystkiego tego mogą spodziewać się gracze w momencie premiery Little Devil.

Faction Wars

WWW.FACTIONWARS.IO

Równocześnie Cave Games prowadzi prace nad produkcją zatytułowaną „Faction Wars” – NFT Play 2 Earn. Projekt opiera się na koncepcie Metawers, dzięki czemu tworzy niepowtarzalny świat, którego akcja oraz ekonomia będą ustalane przez samych graczy. Termin „Metaverse” wywodzi się z powieści autorstwa Neala Stephensona zatytułowanej „Snow Crash” z 1992 roku. Meteawers zatem można określić jako „uniwersum stworzone przez sztuczną inteligencję, które istnieje równolegle do świata rzeczywistego, zaś ludzie mogą kreować w nim zasady społeczne”. Metaverse może radykalnie zmienić sposób, w jaki gracze wchodzą w interakcję ze światem cyfrowym. Wirtualne doświadczenia oferują innowacyjne możliwości również twórcom i artystom.

Rozwój technologii Blockchain i Metaverse będzie istotnym aspektem kształtowania przyszłości projektu Faction Wars. Produkcja ta mocno skupia się na formule „play-to-earn” (graj-aby-zarabiać) i nawiązuje do tak potężnych i rozpoznawanych tytułów, jak Axie Infinity, Crypto Kitties czy Sandbox – gier, które w okresie pandemii zyskały ok. 1,4 mln użytkowników, osiągając kapitalizację rynkową w wysokości 24,7 miliarda dolarów, jak podaje DappRadar i CoinGecko.

Chociaż nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć jak wykorzystanie Metaverse wpłynie na przyjęcie projektu Faction Wars, znaczenie kryptowalut dla jego rozwoju jest pewne. Jakie nowości zaprezentuje Cave Games w najbliższym czasie?

Zapraszamy do śledzenia findfunds.pl. My również z zapartym tchem obserwujemy poczynania tego ambitnego dewelopera.