Spółka Cave Games zagościła na platformie Find Funds w listopadzie 2020 roku. Pomimo, że w związku z pandemią cały rok 2020 był wyzwaniem dla wszystkich, spółka pozyskała od inwestorów korzystających z platformy Find Funds okrągły milion! Co więcej, pandemia znalazła swoisty wydźwięk w jednej z produkcji studia. O tym, o której grze mowa oraz jak wygląda realizacja założonych celów strategicznych i plany na najbliższy czas w wiadomościach ze spółki.

Cave Games to zespół projektantów i deweloperów, tworzących gry na platformy Nintendo Switch oraz Steam (PC). Spółka posiada status oficjalnego wydawcy oraz developera gier na platformę Nintendo Switch, co pozwala na większą swobodę w działaniach związanych z adaptacjami gier na tę platformę oraz wydawanie gier własnych.

Dzięki środkom pozyskanym podczas rundy inwestorskiej na FindFunds.pl, spółka ukończyła jedną z planowanych gier i dalej dynamicznie rozwija się, tworząc kolejne tytuły oraz rozbudowując zespół deweloperski.

Co się wydarzyło i jakie są plany?

Do wielkich sukcesów spółki na pewno trzeba zaliczyć zakończenie prac nad grą „Pandemic Shooter”, która również pozytywnie przeszła proces certyfikacji owej gry na platformie Nintendo Switch.

Jest to komediowy action-shooter z dużą dawką białego, szarego i czarnego humoru. Akcja gry rozgrywa się w czasach współczesnych, kiedy to ziemię dotyka nowa zaraza, rozpoczynając globalną pandemię zombie. Objawy i gwałtowny wzrost zachorowań są niepodobne do niczego co miało miejsce w historii ludzkości. Choroba to jednak nie jedyne wyzwanie, któremu musi stawić czoła gracz. Drogę do uratowania ludzkości torują siły potężniejsze i bardziej złowrogie, niż hordy rozzłoszczonych nieumarłych.

Cave Games pracuje już nad kolejną grą o roboczym tytule „Little Devil”. Projekt będzie gotowy do wydania w IV kwartale 2021.

Little Devil jest grą o krnąbrnym dziecku adoptowanym przez kolejnych i kolejnych nieodpowiednich rodziców zastępczych, którzy poprzez konflikt z głównym protagonistą budzą ukrytego w nim diabełka. Rolą gracza będzie robienie swoim opiekunom niecnych psikusów, które pozwolą głównej postaci przenosić się, przy odrobinie szczęścia, do lepszego domu. Postać gracza posiada jednak drobny sekret. Określenie diabełek jest bardziej dosłowne, niż można by początkowo przypuszczać… Tytuł można zaklasyfikować jako grę zagadkową z elementami gier przygodowych, czerpie ona garściami z klasycznych gier typu Point&Click, jednak z nowoczesnym podejściem do gameplay’u 3D i dynamiki rozgrywki.

Po zakończeniu produkcji „Pandemic Shooter” i „Little Devil”, spółka ma w planach rozpoczęcie prac nad tytułem „Fantasy Island” oraz innymi projektami.

Równolegle do prowadzonych prac nad grami, Cave Games sp. z o.o. prowadzi zaawansowane działania mające na celu przekształcenie się w spółkę akcyjną i debiut na rynku NewConnect.

„Wierzymy, że przekształcenie zostanie zarejestrowane w KRS jeszcze w IV kwartale 2021 roku. Niezwłocznie po rejestracji przechodzimy do wniosku o wprowadzenie na rynek NewConnect.”

– podkreśla Bartosz Kotliński, prezes Spółki.


Prezes Bartosz Kotliński, w imieniu całego zespołu Cave Games oraz własnym, dziękuje wszystkim inwestorom skupionym wokół platformy Find Funds, którzy wsparli projekt i znacząco przyczynili się do rozwoju studia.