Mija prawie rok odkąd spółka Haje, założona przez Pawła Pilarczyka oraz Michała Kaweckiego – dwóch pasjonatów gier samochodowych – z sukcesem zakończyła kampanię na platformie crowdfundingu inwestycyjnego FindFunds.pl pozyskując 1 mln złotych i 59 nowych inwestorów.

Pomimo pandemii koronawirusa spółka Haje rok 2020 zdecydowanie zalicza do udanych. Przede wszystkim we wrześniu podpisana została umowa wydawnicza z All In! Games, a wartość tego kontraktu to 2,6 mln zł (więcej https://www.bankier.pl/wiadomosc/ALL-IN-GAMES-S-A-Podpisanie-nowej-umowy-wydawniczej-7964190.html). Sam zarząd Haje ocenia współpracę z wydawcą jako bardzo dobrą. All In! Games zajmie się wydaniem, dystrybucją oraz promocją tworzonego przez Haje i jedynego w swoim rodzaju wysokiej jakości symulatora driftingu. Data premiery gry zostanie ustalona przez wydawcę, natomiast nie nastąpi ona wcześniej niż pod koniec 2021 roku. Termin rozpoczęcia promocji tytułu bezpośrednio do graczy również ustalony zostanie przez wydawcę, choć wstępnie start marketingu gry planowany jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Do jednego z tegorocznych sukcesów spółki należy niewątpliwie zaliczyć zwiększenie skali projektu poprzez nawiązanie długoterminowej współpracy z Drift Masters European Championship, największymi mistrzostwami driftingowymi w Europie! Wydarzenie to jest tworzone we współpracy z Red Bull. Jego popularność i globalna rozpoznawalność to niewątpliwie atut w kontekście przyszłej premiery gry, a dla zespołu Haje także niebywałe wyróżnienie. Sam prezes Paweł Pilarczyk podkreśla, że ich wspólnym celem jest stworzenie najbardziej realistycznego symulatora driftingu, stąd też nie mogło się obyć bez nawiązania współpracy z najlepszymi praktykami w tym obszarze. Bardziej szczegółowe informacje na temat współpracy z Drift Masters poznamy w 2021 roku.

Co do kwestii formalnych Haje sp. z o.o. obecnie czeka na wpis do KRS jako spółka akcyjna. Niestety niezbędne poprawki wniosku do KRS dotyczącego podwyższenia oraz pandemia koronawirusa (wpływająca na czas rozpatrywania wniosków) wydłużyły czas potrzebny na przekształcenie, jednak wszystko wskazuje na to, że ten etap już nie długo będzie zakończony.

W wiadomości do Find Funds prezes Paweł Pilarczyk w imieniu całego zespołu Haje oraz własnym dziękuje wszystkim inwestorom, którzy wsparli projekt i pozwolili na płynne przejście do finansowania produkcji przez All In! Games. Jak podkreśla – rok 2020 należy zaliczyć operacyjnie do udanych, natomiast rok 2021 zapowiada się jeszcze lepiej.

O postępach w produkcji gry, starcie marketingu, jak i drodze na giełdę, będziemy informować Was w kolejnych wpisach na blogu Find Funds.