Kampania spółki Titanite Games przeprowadzona we wrześniu na platformie Find Funds.

Spółkę Titanite Games gościliśmy na platformie we wrześniu ubiegłego roku. Na jej czele stoi ceniony w branży gamingowej od ponad dziesięciu lat Daniel Miszkiel. Środki pozyskane podczas rundy inwestorskiej na FindFunds.pl pozwoliły spółce na jej dynamiczny rozwój i zostały w większości przeznaczone na planowane projekty gier. Jak idzie realizacja premier, co jeszcze ciekawego wydarzyło się w spółce od zakończenia kampanii oraz kiedy zobaczymy nazwę Titanite Games wśród spółek notowanych na New Connect?

Producent gier Titanite Games to obecnie dwudziestu doświadczonych twórców pracujących przy produkcji projektów spółki w obszarze gier konsolowych oraz PC.  

Spółka w ostatnim kwartalne 2020 roku zakończyła planowo prace nad projektem studia Live Motion Games pt. Fatex: Curier Simulator oraz uzyskali pozwolenie na dalszą jego realizację. Uwolnione w ten sposób zasoby zostały przeniesione do realizacji wewnętrznego projektu konsolowego- Heaven Spot.

W 2020 spółka podpisała również kontrakt na równowartość 800 tys. zł z notowaną na giełdzie Gaming Factory S.A.. Z uzyskanego projektu pt. We Are Legion: Rome na platformę PC, spółce przysługiwać będą również zyski ze sprzedaży, a pierwszy zwiastun ich pracy można zobaczyć na stronie internetowej studia.

Pierwsze miesiące nowego roku były równie pracowite na Titanite Games. Doprowadziono tworzony dla Glob Games Studio sp. z o.o. oraz uznany wśród wydawców gier RPG projekt Bandit Simulator do wersji RC (Release Candidate). Jest obecnie w fazie testów i wprowadzane są ostatnie poprawki przed nadchodzącą premierą na platformę PC. Twórcy skupili się przede wszystkim na grafice gry oraz jej optymalizacji. Znana już visual novel pt. Preseverance doczekała się swojej wersji na platformę PC, została wzbogacona o język francuski, a już wkrótce gra ma się okazać również na komputery Mac.

Do wielkich sukcesów spółki na pewno trzeba zaliczyć nadanie spółce oficjalnego tytuł wydawcy gier na platformę Nintendo Switch, co pozwala na większą swobodę w działaniach związanych z adaptacjami gier na tę platformę oraz wydawanie gier własnych.

Współpraca z bankiem PKO pozwoliła na zakup i wyposażenie studia w potężne stacje robocze PC, pozwalające na efektywniejszą pracę w technologii 3D, przede wszystkim Unreal 4. Technologia ta wykorzystywana jest w większości przy autorskim projekcie Heaven Spot, który jest w trakcie negocjacji z globalnymi wydawcami.

A co z przekształceniem?

Prezes spółki odpowiada:

„Sama spółka obecnie jest w trakcie przekształcenia w spółkę akcyjną, która powinna zakończyć się również w drugim kwartale 2021 roku”.

Zatem harmonogram związany z drogą na New Connect zgodny z planem.