Rok temu w lutym 2021 studio Ultimate VR sp. z o.o. zakończyło z sukcesem kampanię crowdfundingową na Find Funds pozyskując finansowanie w wysokości 900 000 PLN. Od tego czasu spółka bardzo się rozwinęła. W październiku 2021 zakończono procedurę przekształcenia i tym samym zmieniono formę prawną z ograniczonej odpowiedzialności na spółkę akcyjną. Jest to jeden z kroków zmierzających do wprowadzenia spółki na rynek New Connect. Kolejnym kamienie milowym w tej kwestii jest nawiązanie współpracy z Trigon Dom Maklerski S.A. oraz autoryzowanym doradcą w celu przygotowania niezbędnej dokumentacji do wprowadzenia spółki na New Connect (w tym Dokumentu Informacyjnego).

Nastąpiła również ważna zmiana w modelu biznesowym spółki. Jak mówi sam prezes Ultimate VR – Dawid Sulkowski:

„Po dokładnym przeanalizowaniu rynku wirtualnej rzeczywistości zdecydowaliśmy się na modyfikację modelu biznesowego. Działalność Ultimate VR nie będzie się już opierała wyłącznie o portowanie tytułów naszych partnerów. Główną działalnością spółki od tego momentu będzie produkcja własnych tytułów. Docelowo, chcielibyśmy wydawać do dwóch produkcji rocznie. Taka ilość pozwoli nam na komfortową pracę nad autorskim IP i zachowanie przestrzeni na porting najciekawszych pozycji.”

„Produkcja własnego IP pozwoli spółce na przejście do kolejnego etapu rozwoju. Doświadczenie, które zdobyliśmy do tej pory oraz zmiany w zespole daje nam ku temu silne podstawy.  Własne IP pozwoli nam na wypracowanie większej niezależności, także finansowej. Rynek wirtualnej rzeczywistości wciąż daje ogromne możliwości, które zamierzamy wykorzystać.”

kontynuuje prezes Ultimate VR.

Spółka aktywnie działała także w zakresie publikacji gier. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy na platformie SteamVR zadebiutowały 2 tytuły:

  • Demolish&Build VR
  • Fishing Adventure VR

W bieżącym roku spółka pracuje nad kolejnymi projektami w różnej fazie rozwoju:

  • Pangeon (sprzedaż na platformie Oculus)
  • Train Station Renovation
  • Castle Flipper
  • Dwie produkcje własne (jedna jest na wczesnym etapie produkcji, druga na etapie koncepcyjnym)

Wszystko wskazuje na to, że 2022 rok upłynie pod znakiem produkcji własnych oraz przygotowań przed debiutem na New Connect.

Po więcej informacji na temat Ultimate VR S.A. zapraszamy na stronę: https://ultimatevr.pl/