Historia Red Dev Studio

Red Dev Studio to pierwsza spółka w historii całego polskiego crowdfundingu, która po zebraniu środków w ramach kampanii crowdfundingowej zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce inwestorzy, którzy wzięli udział w kampanii crowdfundingowej, mieli możliwość wyjścia z inwestycji, sprzedając akcje spółki na Giełdzie. Jesteśmy dumni, że FindFunds.pl miał w tym swój udział.

W 2017 roku Red Dev Studio jako młode i prężnie rozwijające się studio, zajmujące się produkcją gier na urządzenia mobilne przeprowadziło kampanię crowdfundingową na FindFunds.pl. Spółka z sukcesem pozyskała nowych inwestorów oraz ponad 216 tys. zł na rozwój 3 gier, które pozwoliły jej rozwinąć żagle i w pełni wykorzystać swój potencjał.

Debiut na NewConnect

Już 2,5 roku później, bo we wrześniu 2019 Red Dev Studio zadebiutowała na rynku NewConnect. Inwestorzy, którzy wzięli udział w kampanii crowdfundingowej na FindFunds.pl nabywali jeszcze udziały Red Dev Studio sp. z o.o., przy czym po przekształceniu tych udziałów w akcje, cena nabycia jednej akcji wynosiła 1,16 zł. Gdy po dwóch latach Spółka debiutowała na NewConnect kurs na koniec dnia wynosił 2,05 zł (przy sprzedaży po tej wartości stopa zwrotu wyniosła 76 proc.!), a w ciągu sesji doszedł nawet do 2,39 zł (stopa zwrotu ponad 100 proc.!), przy obroty wynoszących 876 tys. zł. Wszyscy zainteresowani inwestorzy mieli więc realną możliwość wyjścia ze swojej inwestycji z bardzo atrakcyjną stopą zwrotu.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi inwestorzy mieli okazję zrealizować duże zyski, dzięki temu, że spółka która rozwijała się dzięki ich i naszemu wsparciu zadebiutowała na Giełdzie.

Udział FindFunds.pl

To co wyróżnia FindFunds.pl to dbałość o to żeby nasi inwestorzy mieli realne szanse wyjścia z inwestycji, jakich dokonali na naszym portalu. To dla nas kwestia fundamentalna. Wierzymy, że crowdfunding udziałowy będzie miał przyszłość tylko wtedy, gdy poza dostarczeniem źródła finansowania, będzie zapewniał również możliwość uzyskania przez inwestorów realnego i wysokiego zwrotu z dokonanej inwestycji. Dlatego staramy się tak selekcjonować projekty, które wprowadzamy na FindFunds.pl. żeby nie tylko spółki, pozyskujące kapitał, ale także inwestorzy, którzy w nie inwestują, byli finalnie usatysfakcjonowani.