Spółka Titanite Games przeprowadziła kampanię crowdfundingową na Find Funds we wrześniu 2020, a teraz dzieli się z inwestorami podsumowaniem 2021 roku. Prezes Daniel Miszkiel zdradza także plany na 2022 rok oraz przedstawia postępy prac nad poszczególnymi tytułami. Miniony rok był bardzo pracowitym okresem dla Titanite Games. Cała uwaga spółki była skupiona wokół projektów wewnętrznych oraz zewnętrznych wykonywanych dla partnerów biznesowych oraz na formalnym przekształceniu w spółkę akcyjną.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, procedura przekształcenia wydłużyła się. Jednocześnie, chcemy poinformować, że wniosek o przekształcenie Titanite Games w spółkę akcyjną jest obecnie procedowany przez krakowski KRS. Została również oficjalnie nawiązana współpraca z domem maklerskim, który będzie prowadził rejestr przyszłych akcjonariuszy. Przewidujemy, że procedura przekształcenia w spółkę akcyjną powinna zakończyć się na przełomie lutego i marca 2022. Równolegle z działaniami formalnymi, przeprowadziliśmy szereg działań biznesowych i produkcyjnych, zmierzających do wydania naszych gier na platformach PC oraz Nintendo Switch.

– mówi prezes Titanite Games – Daniel Miszkiel

Oficjalnie zakończone zostały prace na produkcją „Bandit Simulator”. Po miesiącach wytężonej pracy zgranego zespołu „Bandit Simulator” wszedł w stan RC (Release Candidate). Jego dalsza przyszłość i publikacja zależy teraz od Glob Games Studio, które jest wydawcą gry.


Zakończyły się również prace nad „Perseverance Part 2” w wersji PC. Gra będzie prezentowana podczas Steam Next w lutym 2022, a premiera na PC odbędzie się w marcu. Kolejnym krokiem będzie wydanie gry na platformie Nintendo Switch jeszcze w 2022. Jednocześnie produkcja Perseverance Part 3 nabrała rozpędu i jej wersja PC jest planowana na Q2 2022.


Kolejny projekt Titanite Games – „Rules: Politically Incorrect” jest na ostatniej prostej. Dotychczasowy odbiór zarówno przez graczy jak i przez prasę jest bardzo pozytywny. Gra również będzie prezentowana podczas Steam Next w lutym. Obecnie prowadzone są rozmowy z wydawcami Gier Indie, stąd premiera „Rules: Politically Incorrect” jest planowana na drugi kwartał 2022.


Nasz najważniejszy projekt, „Heaven Spot”, okazał się mieć większy potencjał niż pierwotnie zakładaliśmy. Nasz wewnętrzny zespół pracujący w technologii Unreal Engine uzyskał bardzo wysoką jakość wizualną i techniczną.

– mówi prezes Titanite Games – Daniel Miszkiel

Pierwotna wizja projektu nabrała ostatecznie kształtu, który będzie dużą wartością na rynku gier action-adventure, cieszącego się największą popularnością na konsolach. Projekt posiada ogromne zainteresowanie wśród międzynarodowych wydawców gier AA. Planowane zakończenie prac nad pierwszą wewnętrzną wersją demonstracyjną gry przewiduje się na początek lutego 2022.

Nie mogę jeszcze zdradzić zbyt wielu szczegółów na temat samego projektu z uwagi na prowadzone negocjacje. To co mogę powiedzieć, to że czerpiemy inspirację z tytułów takich jak Plague Tale: Innocence, Dead Space oraz niedawne Sinking City, tworząc wybuchową mieszankę, której gracze jeszcze nie widzieli.

– mówi prezes Titanite Games – Daniel Miszkiel

Stojące przed Titanite Games cele na 2022 to przede wszystkim zakończenie przekształcenia w spółkę akcyjną, nawiązanie strategicznej współpracy z wydawcami gier oraz debiut na New Connect.